Již jste vyzkoušeli, jak správně umístěná zrcadla vykouzlí z vašeho malého bytu mnohem větší prostor? A jak dokáží rozzářit potemnělé místnosti? Protože toto vše zrcadla dokáží, vytvořit interiér opticky mnohem prostornější a světlejší.
Zrcadla jsou pro nás povětšinou tichými a spolehlivými společníky již od časů, kdy lidé vytvořili první skleněné zrcadlo. Současná skla, která se používají pro výrobu zrcadel, jsou od minulých skel mnohem průzračnější a na rozdíl od historických skel na nich nenajdete žádné optické vady ani bublinky, které jsou často k vidění u zrcadel starožitných.

zrcadlo

Zrcadlo jako interiérový doplněk

Pokud je zrcadlo bez rámu, je neutrálním a tím pádem jej můžeme umístit kamkoliv v interiéru. Když ale pořídíme zrcadlu zajímavý a osobitý rám, stane se zrcadlo rázem dominantou celé místnosti, nebo i celého bytu. Jestliže máte doma v prostoru nedostatek denního světla, pravě zrcadla vám mohou posloužit jako významný zdroj světla navíc.  Nastavíme-li přiměřeně velké zrcadlo do vhodného úhlu, podaří se nám odraženým světlem, které proudí jediným oknem do zvolené místnosti, odrazit světlo a rozptýlit jej po celém ztemnělém prostoru do všech zastrčených a tmavých zákoutí. Světlo se zde chová jakou kulečníková koule, která se odrazí od hrany stolu.

ložnice

Takže když rozmístíme vhodně také nábytek ve zvolené místnosti, může se nám podařit celou místnost rozsvítit i s vícerem zrcadel.  Zajímavé je, že tímto způsobem se osvětlovaly již hrobky faraónů. Takto se světlo s pomocí zrcadel dostávalo i do nejhlubšího nitra pyramid. 

bar

Zrovna tak se se zrcadly dají snadno opticky rozšířit velice úzké chodby až na dvojnásobek prostoru. Se zrcadly je také možné si přičarovat imaginární druhou místnost v maličkém bytě o jedné jediné místnosti.
Když je chodba ve vašem bytě příliš úzká, umístíme zrcadlo do vodorovné polohy, kdy ji opticky rozšíří.