Věnce jsou typickou součástí vánoční výzdoby. Nejprve je velice krásné, když své hosty přivítáte právě věncem umístěným na dveřích. Ihned dáte najevo, že u vás vánoce vládnou, a že hosty přivítá kouzelná vánoční atmosféry vašeho domova. Další důležitou součástí je adventní věnec. Vzhledem k tomu, že se blíží první adventní neděle, je nejvyšší čas se přípravě adventního věnce začít věnovat. Jak tedy postupovat?

svíčky

1) Kupte si korpus. V první řadě je potřeba připravit si nebo koupit korpus. Na výběr máte například slaměné či polystyrenové korpusy nebo korpusy, na kterých jsou již umělé smrkové větvičky. Ať už zvolíte jakýkoliv, budete ho ještě dále ozdobovat.

2) Zvolte vhodný materiál.Jestliže zvolíte slaměný či polystyrenový korpus, je potřeba jej nějakým způsobem pokrýt. Slaměný věnec můžete výborně využít v rustikálním stylu. V ostatních případech jej ale pravděpodobně budete něčím pokrývat. Můžete jej například omotat stuhou v nějaké barvě, do které ladíte celou svou výzdobu. Dále můžete použít přírodní smrkové či jedlové větvičky, které pomocí drátků okolo korpusu omotáte.

svícen

3) Nakupte si ozdoby, které na věnec budete lepit.Může se jednat o různé baněčky, peříčka, stužky, další větvičky, malé postavičky a mnoho dalšího. Záleží všechno na tom, jaký styl věnce jste si zvolily. Předtím, než však začnete tyto ozdoby lepit, rozvrhněte si, kde budete mít svíčky a tam píchněte podstavce pod svíčky, které koupíte v obchodě.

vánoční dekorace

4) Nyní už zbývá věnec pověsit a adventní věnec umístit na nějaké viditelné místo. Pak už budete čekat jen na to, až zapálíte svou první svíčku.
Adventní věnce si můžete jednoduše objednat také na zakázku. Věřte ale tomu, že si svou výrobu užijete, uvolníte se u toho a ještě z toho budete mít radost. Navíc vás to vyjde mnohem levněji, než kdybyste si věnec nechali udělat.