Pomocí fládrování se dá velice snadno zrenovovat starý nábytek, nebo i jiné dřevěné plochy, a bude to vypadat naprosto skvěle. Fládrování je technikou, která se používá při renovaci dřevěného nábytku a dveří. Slouží jako levnější a mnohem jednodušší náhrada klasického dýhování. Chcete-li si starší dřevěný nábytek umístit do vašeho domova, nebo na chalupu, a budete-li mít dostatek trpělivosti, abyste napodobili kresbu dřeva, budete bohatě odměněni skvělými kousky do vašeho interiéru. Protože fládrování na nábytku vypadá naprosto skvěle. A navíc se dá použít i na takové materiály, jako je:

dřrevo

·         lamino
·         dřevotříska
·         tvrzený papír
·         plast
·         plech

Připravte si štětce

·         V první řadě budete potřebovat klasický štětec, který je vyrobený z koňských žíní. Měl by mít rozměry okolo třiceti centimetrů. Postačit by vám měl však jakýkoli štětec, který je určený k natírání dveří a oken.
·         Jako další pomůcka, kterou budete potřebovat, je speciální stěrka, kterou se vytvoří léta na dřevě, přesně tak, aby ošetřovaná plocha vypadala co nejvěrohodněji jako ze dřeva.

Jak postupovat:

Nejprve odstraňte, nejlépe opalte původní nátěr, který se na ošetřované ploše nachází. Jestliže nepraská, nebo se neolupuje, není třeba původní barvu opalovat. Bohatě postačí, když povrch pouze odmastíte, například s nitro ředidlem. Hadrem namočeným do nitro ředidla rychle a zlehka přejeďte po ošetřované ploše. Jestliže jste původní nátěr opalovali, je třeba jej ještě přebrousit do hladka, zatmelit a znovu přebrousit do roviny.

lepidlo

Zatmelit povrch postačí pomocí trochou disperzního nebo akrylátového tmelu.
Základní nátěr potom proveďte syntetickou barvou, jejíž životnost je mnohem delší než výdrž barev ředitelných vodou. Po zaschnutí základního nátěru je třeba jej opět přebrousit. Na tento základní nátěr potom naneste podkladovou barvu