Geometrické vzory jsou velmi nápadité, a není vůbec třeba se jich pro jejich nápadnost ihned vzdávat. Výborně a zajímavě se vyjímají jak v moderních interiérech, tak v rafinovaně a výrazně řešených prostorách ve stylu retro. Také Etno styl je nanejvýše vhodným pro geometrické vzory. V geometrických vzorech se nabízejí například motivy na rozličných textiliích, bytových doplňcích, nábytek a nacházíme je také jako malby na stěnách.

kostka

Na barevném pozadí

U geometrických vzorů však platí jedna zásada, a to je vzájemné vzory nemíchat. Vždycky je ideální dát důraz na geometrický vzor, který se nachází na jednobarevném pozadí, nebo i kusech nábytku. Geometrické vzory, u kterých se nám podaří dát vyniknout, budou v interiéru vždy vypadat jedinečně, atraktivně a velice efektně.
v  Pokud jsou v černobílé variantě například vyvedeny klasické a nadčasové grafiky, nebo se bude jednat dokonce o díla moderního umění, vždy to bude velice zajímavý efekt. A pokud k tomuto dekoru zvolíme nějaký vysoce atraktivní doplněk v místnosti, bude výsledný dojem dokonalý. Geometrické vzory prostě splní všechny estetické nároky na interiér. 

spirála

Rybí kost

Jedním z interiérových oblíbených dekorů je chevron, který velice dobře známe pod zlidovělým názvem rybí kost. Tento zvláštní klikatý vzor bude vynikat na polštářích, přehozech a také dekách. Můžeme s ním avšak vytapetovat i celé stěny nebo zvolit koberce s tímto vzorem.  Je to však vzor velice nápadný, proto je třeba s tímto vzorem postupovat opatrně. Nejprve je dobré použít jej pouze na květináče, obrazové rámy, nebo jím vytapetovat pouze malé místo na stěně.

Trojúhelníkový vzor

Vhodným geometrickým dekorem, který se bude v našem interiéru nádherně vyjímat, je také trojúhelník. Tento vzor bude vypadat efektně, když si vyzkoušíme různé varianty s jeho velikostí, texturou nebo hravě s barvami.