Jakou barvu zvolit na novou fasádu?

Říká se, že dokud člověk nebydlí ve vlastnoručně postaveném domě, nemůže jej nazývat svým domovem. Tvrdit, že je toto tvrzení pravdivé, samozřejmě nehodlám, já sama bydlím v bytě 2+1 , který se rozhodně nedá považovat za vysněný, a domov mu přesto říkám.
Chcete-li se ale řídit tímto starým pravidlem, nebo jste se podle něj již zařídili, jedna z prvních věcí, kterou po dostavění baráku budete řešit, bude zajisté barva fasády. Jakou kombinaci barev zvolit, aby dům nepůsobil příliš extravagantně nebo naopak příliš fádně?
malíř fasády
3 trendy posledních let v kombinacích barev fasád

1.      Zelená

Poslední dobou se stále více a více rozšiřuje trend zelené barvy, která je příjemná, navozuje uklidňující, ale přesto veselou atmosféru. Samozřejmě důležité je, jaký odstín barvy zvolíme – tmavá zelená není vhodnou volbou pro samostatné nanesení na fasádu, protože je, jak již název odstínu vypovídá, tmavá, a tudíž i dost ostrá pro přihlížející oči. Obecně se tmavší barvy doporučují pouze jako doplnění jiných, světlejších barev, jako je třeba světle šedá, či světle oranžová.
Na druhou stranu světle zelená se hodí stejně tak jako samostatná barva, či barva doplňující jinou.